+38-050-32-30-130
Харьков, ул. Ивана Камышева 13, офис 2
057-73-83-447

Рівнеміри

Рівнемір свердловинний – вимірювач, що застосовується для виконання завдань, пов’язаних з контролем речовин в колодязях, резервуарах, трубопроводах або свердловинах. Надає можливість вивчення стану рідкого матеріалу в ємності і його рівня. З багатьох середовищ, де міг використовуватися пристрій, часто зустрічається при аналізі артезіанських вод або в видобувній сфері.

Призначення рівнемірів для свердловин

Купити рівнемір свердловинний треба для контролю кількості води в промисловій сфері або сільському господарстві. Для другого пункту актуально наступне застосування пристрою:

  • встановлення поточного рівня рідини в природних водоймах;
  • спостереження за підйомом штучних озер на підприємствах;
  • створення лунок для розробки колодязів з питним джерелом;
  • перевірка можливості подачі води для зрошення і поливу місцевості.

Купується свердловинний рівнемір і компаніями хімічної промисловості. Робота обладнання потрібна при аналізі агресивних рідин, що прибувають у цистернах. Більш широкий список обов’язків пред’являють керівники видобувних фірм:

  • контролювання процесу буріння лунки;
  • відстеження змін в свердловині;
  • визначення кількості газоподібного палива в цистернах;
  • вимір глибини простору для прокладки кабелю;
  • перевірка каналізаційних і стічних вод.

Свердловинний рівень цікавий і для харчових виробників. Застосування те ж саме – спостереження за рідинами в трубопроводах .

Принцип дії рівнемірів

Рівнемір свердловини, ціна якого залежить від варіантів виконання, класифікується за принципом дії:

  1. Електродний. В основі лежить технологія електропровідності. Провідник повинен досягти електрода. Після цього ланцюг замкнеться, а оператор отримає сигнал. Як тільки робоче середовище почне зменшуватися, контакт втрачається. Відмінно спрацьовує апарат у воді і інших рідинах.
  2. Ємнісний. В основі знаходиться система для визначення ємності конденсатора. Під цим терміном мається на увазі електрод, доповнений ізоляцією. Контактує він зі стінками резервуара. Відрізняється від попереднього варіанту тим, що підходить для регулярного використання в екстремальних температурах і на глибині близько 50 метрів.
  3. Пластиковий. Обсяги рідин встановлюються в цьому випадку завдяки поплавку на поверхні. Він має механічне управління і повністю герметичний. Як тільки прилад фіксує зміну висоти, він активує мікровимикач і повідомляє про те, що сталося оператору. Найчастіше знаходиться в баках з паливом. Залежності від температури або відстані до дна немає.
  4. Магнітний. Мірна трубка, що має поплавок і вбудований магніт. Такий же монтується зовні, його видно користувачам. Для роботи вимірювального пристрою спочатку створюється однаковий рівень всередині труби і в резервуарі. Такий варіант не підійде для роботи з нафтою.
  5. Візуальний. Незручний в експлуатації тип. Застосовується такий спосіб в колбах, що мають мірну шкалу з прозорим склом. Найчастіше їх можна зустріти в хімічній промисловості або парових котеленях.
  6. Гідростатичний (виразний, занурений). Один з найсучасніших варіантів, для заводів і фабрик. Рівень вимірюється в будь-яких типах рідини і при високому постійному тиску. Цінується фірмами і фахівцями за універсальність, використовується в промислових з’єднаннях, природних водоймах, сільськогосподарських свердловинах.

Більшість з представлених варіантів застосовуються при вузьконаправленій діяльності організацій. До тих, що широко експлуатуються відносяться гідростатичні і тросові.

Види рівнемірів для свердловин

Рівнемір свердловинний тросовий електроконтактний, як і гідростатичний, працює на виробництвах, в сільському господарстві, харчовій галузі. Вибір між ними залежить від конкретних завдань, що виконуються користувачами. Для кожного виду існують підвиди. Правильне рішення при покупці вплине на точність інформації, що надається оператору.

Гідростатичні

Гідростатичний рівнемір свердловинний купити варто тим, кому потрібна обробка показників обсягів рідини, що знаходиться в природному середовищі. Вони фіксуються завдяки виміру тиску, пропорційного висоті стовпа закладеного матеріалу. Для коректної роботи перед вимірами глибини задаються вихідні типові параметри, вираховується кінцевий результат для контрольованої рідини.

Контролювати глибину озера або заповненість сховища можна за допомогою занурюваного або врізного типу пристрою. Останній відрізняється тим, що встановлюється в певному місці резервуара або кріпиться до труби. Перший тип схожий на тросові аналоги. Розміщується на зонді.

Конструкція погружного типу опускається в резервуар в самий низ. Після йде вимір тиску на прилад. На підставі цієї інформації і даних про склад речовини аналізується глибина.

Переваги гидростатических пристроїв:

  • показники вимірювання відслідковуються оператором віддалено;
  • рівень рідини перевіряється безперервно;
  • обладнання підходить для резервуарів з газом.

Точність наданих пристроєм даних залежить від первинного налаштування. Це складний процес, що вимагає ретельного підходу з боку професійного відладчика. За результат доводиться переплачувати. Це важливо при відповідальних геологічних або виробничих роботах.

Тросові

Тросовий аналог – доступний за ціною на ринку варіант, який застосовується при будь-яких даних роботах. Зовні пристрій нагадує котушку з намотаним на неї кабелем. Останній поступово опускається в свердловину, поки не настане момент зіткнення з площиною. Далі залишається дізнатися, яка глибина у резервуара, подивившись на індикатори.

Вибір на ринку буде з електроконтактного типу і лотового. Основний елемент першого – електрод. Він замикає ланцюг після контакту з водою, через що трос автоматично зупиняється, як тільки стикається з водою. Оператор отримує повідомлення про це через короткий світловий або звуковий сигнал.

Лотовий же варіант розмотується на швидкості, що дорівнює прискоренню вільного падіння. “Хлопавка”, що знаходиться на кінці такого пристосування, видасть гучний характерний звук після зіткнення з водною поверхнею. Залишається тільки зафіксувати довжину троса, що розплутується.

Переваги тросового варіанта:

  • низька вартість пристосування;
  • оператору не потрібно навчатися;
  • стабільна робота при бурінні високих свердловин – до півкілометра;
  • індикаторна шкала дозволяє дізнатися точну глибину;
  • можлива установка температурного вимірювача для аналізу стану свердловини.

Лотовий варіант не підійде з бавовняним елементом в резервуарах, де глибина дуже велика, так як момент удару об воду буде не чути. Та ж проблема при роботі в шумних місцях і на великих підприємствах. Актуальний для використання в садах, городах, на дачних ділянках.

Rate this page